Ekonomi

Grayscale, Bitcoin fon piyasasını hareketlendirecek bir hamleye hazırlanıyor

Investing.com – Varlık yönetim şirketi Grayscale’in son bildiriminde yeni fonu Bitcoin Mini Trust hakkında ayrıntılara yer verildi. Şirket, fonu BTC kısaltmasıyla NYSE Arca’da listelemeyi ve fon için %0,15 gibi piyasanın en rekabetçi ücret oranını teklif etmeyi planlıyor.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Grayscale, Bitcoin Mini Trust’ı ilk olarak yan ürün olarak Mart ayında duyurmuştu. Varlık yönetim şirketi, en eski Bitcoin fonundaki kripto varlıkların bir kısmıyla, mevcut yatırımcılar için vergiye konu olmadan ve daha az ücret talep eden daha küçük bir fona katkıda bulunacak. Hisseler için henüz kayıt tarihi belirlenmedi, ancak kesin kaydın ilanının ardından paylar, hisse sahiplerine otomatik olarak dağıtılacak.

Grayscale’in en son proforma finansal tablosuna göre, şirket fonun başlangıç dağıtımına 63.620 Bitcoin katkıda bulunmayı planlıyor. Bu, yılbaşında GBTC tarafından tutulan Bitcoin’in %10’una denk geliyor ve mevcut fiyatlarla yaklaşık 4 milyar dolar değerinde. Ön başvuruda belirtildiği üzere Bitcoin Mini Trust’ın dağıtımının ardından her iki fon, bağımsız olarak hareket edecek ve olası riskleri paylaşmayacaklar.

Bitcoin Mini Trust, piyasaya sürüldükten sonra piyasada işlem ücreti en düşük fon olarak Franklin Templeton’ın EZBC ürünün ünvanını elinden alacak. Diğer yandan Grayscale’in GBTC’si, şu anda piyasadaki spot Bitcoin ETF’leri arasında %1,5 oranıyla en yüksek işlem ücretine sahip fon.

Trust, bugün kurulacak olsaydı yönetimi altındaki varlıkların 4 milyar dolar büyüklüğüyle Fidelity’nin FBTC ve BlackRock’ın IBIT fonunun ardından dördüncü en büyük spot Bitcoin ETF’i olacaktı.

Son duruma göre Grayscale, GBTC fonunun ardından piyasaya sürmeyi planladığı Bitcoin Mini Trust ile piyasa hakimiyetini korumak ve ETF piyasasını canlandırmak adına önemli bir adıma hazırlanıyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

selimajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu